Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Kar

BME TTK Nyílt Nap

2012. november 10.

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának Nyílt Napjára 2012. november 10-én háromnegyed 10-től a K épület dísztermében.

A fizika szak iránt érdeklődőknek lehetőségük lesz meglátogatni az ország egyetlen oktatóreaktorát, betekintést nyerhetnek a Fizikai Intézet laborjaiba (Hallgatói labor, Optika, Magneto-optikai, Nanofizika, Orvosi fizika), emellett félórás szakmai előadások is lesznek.

Azok a diákok, akik a matematika szak iránt érdeklődnek, matematikai érdekességekből összeállított állomásokon keresztül ismerhetik meg a matematika szakot, valamint matematikai témájú szakmai előadásokon is részt vehetnek.

A kísérő szülőknek és tanároknak tájékoztató előadásokat tartunk két témában: az első előadás a karon folytatott oktatásról, a szak felépítéséről szól, míg a program második felében az egyetemi élet hátteréről (kollégium, ösztöndíjak, közösségi programok) tájékozódhatnak az érdeklődők.