A Kar > Űrlapok > Tantárgykövetelmények


 

Vizsgával záruló előadás, amelyhez ugyanolyan nevű labor tartozik:

e/0/0/v + 0/0/l/f

Az előadás tantárgykövetelmények kialakításánál a következő szempontokat kell figyelembe venni:

(Részletek a 2007 júniusában elfogadott TVSz-ből és a Kar Tanácsa által elfogadott szabályozásból.)

15§ (1): A vizsgára bocsátás feltétele az aláírás megszerzése.

Kari szabályozás: Az aláírás megszerzésének feltétele az azonos nevű laborból szerzett, elégtelennél jobb érdemjegy.

14§ (4): A tanórákon való részvétel a félév végi aláírás feltétele lehet. Előadások esetén legfeljebb a tanórák 70%-án való részvétel szabható feltételként, ennek pontos mértékét és ellenőrzésének szabályait a tantárgykövetelményben kell rögzíteni.

12§ (11): Az aláírás megadásához, illetve félévközi ellenőrzések és vizsgák esetén az elégségeshez legfeljebb a megszerezhető pontok 50%-át lehet megkövetelni, amennyiben az értékelés pontozással történik.

14§ (2): Vizsgajeggyel záruló tantárgy aláírásának megszerzéséért tetszőleges számú és típusú félévközi ellenőrzés tartható. Az aláírás megszerzésének feltétele, hogy a hallgató a zárthelyi dolgozatok fele esetében (lefelé kerekítve) ne vegyen igénybe pótlást.

11§ (15): A kurzusokhoz konzultációt kell biztosítani.

Amennyiben az előadáshoz tartozó laboron kívül, az előadás tantárgya önálló félévközi ellenőrzést is alkalmaz, akkor az e/0/0/v típusú szempontokat is alkalmazni kell.

Az ilyen típusú előadás követelményeinek adatlapja innen tölthető le.

(Egy fiktív tárgy Tantárgykövetelménye itt olvasható.)

 

Az előadáshoz tartozó labor tantárgykövetelmények kialakításánál a következő szempontokat kell figyelembe venni:

(Részletek a 2007 júniusában elfogadott TVSz-ből.)

14§ (4): (. . .) A gyakorlati foglalkozások összóraszámának 30%-át meghaladó hiányzás esetén a tantárgy kreditpontja nem szerezhető meg.

14§ (1): A félévközi jegy megszerzése két rendszerben történhet:

a.) A félév folyamán -- a tantárgykövetelmény szerint -- legalább a tantárgy kreditértékétől függő számú, tetszőleges típusú félévközi ellenőrzést kell tartani. Ha a tantárgy kreditértéke négy, vagy annál kisebb, akkor az ellenőrzések minimális száma egyenlő a kreditek számával, különben az ellenőrzések minimális száma négy. A félévközi jegy megszerzésének feltétele, hogy a hallgató a zárthelyi dolgozatok fele esetében (lefelé kerekítve) ne vegyen igénybe pótlást;

b.) A jegy teljes egészében a hallgató önálló, és oktatói konzultációkkal segített egyéni munkája alapján kerül megállapításra, melyet kizárólag otthoni feladatok, rajztermi feladatok és szóbeli beszámolók formájában lehet számon kérni.

12§ (11): Az aláírás megadásához, illetve félévközi ellenőrzések és vizsgák esetén az elégségeshez legfeljebb a megszerezhető pontok 50%-át lehet megkövetelni, amennyiben az értékelés pontozással történik.

13§ (4): A tantárgykövetelményben lehetőség van az otthoni feladat kiadását vagy a laborgyakorlaton való részvételt feltételhez kötni. Feltétel egy másik félévközi ellenőrzés sikeres teljesítése lehet.

13§ (5): Félévközi ellenőrzés csak tanítási napon 8-19 óra között tartható. Az ellenőrzésre ettől eltérő időpontban is sor kerülhet a tantárgy órarend szerinti foglalkozásán. A félévközi ellenőrzéseket, a pótlásokat kivéve, csak indokolt esetben, a KTB engedélyével lehet a tantárgy órarendi időpontján kívüli időpontban tartani. Nem kell külön engedélyezni a kari időbeosztásban félévközi ellenőrzésekre jóváhagyott időpontban tartott számonkérést.

16§ (1): A félévközi ellenőrzések egyszeri javítása vagy pótlása a 14. § (1) bekezdést is figyelembe véve alanyi jogon jár minden hallgatónak, függetlenül attól, hogy a félévközi ellenőrzésen a hallgató kísérletet tett-e a teljesítésre, illetve a pontszerzésre. Kivételes esetben a tantárgykövetelmény rendelkezhet úgy, hogy a félévközi ellenőrzések egy csoportja nem pótolható. Ekkor a félévközi ellenőrzések ezen csoportjában az eredmény megállapítása a megtartott ellenőrzések hallgató számára legkedvezőbb (lefelé kerekített) maximum kétharmada alapján történik.

16§ (2): Az otthoni feladat különeljárási díj megfizetése mellett a pótlási időszak végéig adható le késedelmesen. Ez a végső határidő a KTB hozzájárulásával előbbre hozható, ha a tantárgykövetelmény ezt tartalmazza.

16§ (3): Ha az aláírás megszerzésének, illetve a 14. § (1) a.) szerinti félévközi jegy megszerzésének feltétele, hogy a hallgató a zárthelyi dolgozatokat egyenként eredményesen teljesítse, úgy a pótlási időszakban lehetőséget kell biztosítani egy eredménytelen zárthelyi dolgozat újbóli pótlására, különeljárási díj megfizetése mellett.

11§ (15): A kurzusokhoz konzultációt kell biztosítani.

Az ilyen típusú labor követelményeinek adatlapja innen tölthető le.

(Egy fiktív tárgy Tantárgykövetelménye itt olvasható.)

 

Utolsó módosítás: 2007.07.30.