BME TTK > Felvételizők > GYIK


 

Gyakran Ismétlődő Kérdések 

(Fizikus és Matematikus mester képzésekre jelentkezőknek)


 

Hogyan kell jelentkezni Mester képzésre?

Jelentkezni rendes felvételi eljárással, a FELVI-n keresztül kell, elektronikusan vagy hagyományos jelentkezési lapon.
jelentkezési határidő: 2014. november 15.

 

Specializációt (régi nevén szakirányt) mikor kell bejelölni?

A felvételi jelentkezési lapon vagy az e-felvételi felületén csak a szakot lehet megjelölni, specializációt nem. 

A jelentkezőinknek emailben fogunk kiküldeni egy adatlapot, amin majd meg kell adni a választott specializációk sorrendjét. Nem mindenki tud bekerülni az első helyen választott specializációra, ekkor a sorrendben következőre fogjuk besorolni. A felvételi beszélgetésen kell majd véglegesíteni a sorrendet.

 

Mikor lesz a felvételi beszélgetés és miből áll?

Akik a saját BSc szakjainkról érkeznek, azoknak a záróvizsga egyúttal MSc felvételi is. A többieknek 2014. december 8. és december 19. között kerül sor a felvételi beszélgetésre.  A beosztásról mindenki emailben kap majd értesítést, a beosztásnál indokolt esetben figyelembe veszünk egyéni kéréseket is.

A felvételi beszélgetés nagyjából 30 percig tart. A beszélgetés során be kell mutatni a szakdolgozatot/diplomamunkát, valamint felmérik a jelentkező szakmai érdeklődését és tájékozottságát a választott szakterületén. Nincsenek tételek vagy megoldandó példák, feladatok.

 

Nincs még oklevelem, amikor beadom a jelentkezést. Meddig lehet benyújtani az oklevél igazolást vagy magát az oklevelet ?

A tavaszi félévben záróvizsgázó hallgatóknak természetesen még nem lehet oklevele. Záróvizsga után a legtöbb egyetemen kiállítanak egy igazolást az oklevélről, azt kell majd pótlólag beküldeni az Oktatási Hivatalba 2015. január 8-ig.

 

A tanulmányi eredményt hogyan kell igazolni?

Ha BME-s hallgató BME képzésre jelentkezik, akkor nem kell a tanulmányi eredményről igazolást beküldeni, mert a Neptunban benne van minden információ. Ha BME-s hallgató más egyetemre is jelentkezik, akkor valamilyen módon igazolnia kell a tanulmányi eredményét (indexmásolat, tanulmányi átlag igazolás).

 

Azoknak a jelentkezőknek, akik nem a BME-n végeznek, mindenképpen igazolniuk kell a tanulmányi eredményüket.

 

Hogyan kell igazolni a többletpontokat?

A többletpontokat igazoló dokumentum másolatát (beszkennelve vagy lefényképezve) fel kell tölteni a Felvi rendszerébe vagy postán elküldeni az Oktatási Hivatalba, de a hozzánk jelentkezőktől mi is fogjuk kérni ezeket az igazolásokat.  A tudnivalókról részletesen a jelentkezőknek kiküldött emailben adunk tájékoztatást.

 

TDK/OTDK: A TDK illetve OTDK konferencián kapott emléklappal,oklevéllel kell igazolni a részvételt, helyezést.

Demonstrátorság: A tanszék állít ki igazolást a hallgatóknak.

Kutatási és publikációs tevékenység: Minden esetben a szóbeli felvételin dönti el a bizottság, hogy jár-e a többletpont a jelentkezőnek. Szóba jöhet beküldött és elfogadott  vagy megjelent cikk, konferencián bemutatott poszter illetve bármi olyan tevékenység, amit a jelentkező úgy ítél meg, hogy belefér ebbe a kategóriába. Igazolni lehet a cikk linkjével, az elfogadó emaillel, a poszter másolatával, stb. .

Verseny: Arról is a szóbeli felvételin dönt a bizottság, hogy egy versenyen való részvételért jár-e többletpont vagy nem. nem csak helyezésért járhat pont, hanem a részvételért is. Olyan versenyek jöhetnek szóba, amin a felvételiző egyetemista korában vett részt és valamilyen módon szakmainak tekinthető (fizika, matematika, mérnöki,...). Igazolni ezt is többféleképpen lehet: emléklap, oklevél, a verseny honlapján megjelent eredmények, a versenyt szervezőktől kapott igazolás, stb.

Nyelvvizsga: Többletpont jár a 2. középfokú nyelvvizsgáért vagy egy felsőfokú nyelvvizsgáért. Igazolni a nyelvvizsga bizonyítvány másolatával vagy Neptun bejegyzéssel BME-s hallgatók esetén . Második középfokú nyelvvizsga esetén mindkét nyelvvizsga bizonyítványát kérjük igazolni.

 

 

A hozzánk jelentkező hallgatókkal emailben tartjuk a kapcsolatot. Kérjük, hogy mindig figyelmesen olvassák el a tőlünk kapott emailt és járjanak el az abban leírtak szerint.

Ha a jelentkezés után kiderül, hogy mégsem tudnak felvételizni, akkor értesítsenek erről minket is, ezzel sok felesleges munkát tudunk megtakarítani.

Köszönjük! BME TTK Dékáni Hivatal

 

Utolsó módosítás: 2014.11.12.